Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
i Doskonalenia Nauczycieli - O NAS

Informacje

CPPPiDN w Legnicy - Zapraszamy

CPPPiDN w Legnicy - Zapraszamy

O NAS

Szanowni Państwo

Od dnia 1 września 2017r. Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli w ramach działalności Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Legnicy i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2 w Legnicy udziela pomocy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek mających siedzibę na terenie działania Poradni. Dzieci, które nie uczęszczają do przedszkoli i ich rodzice przyjmowane są ze względu na miejsce zamieszkania. Korzystanie z naszej pomocy jest dobrowolne i nieodpłatne. Przyjęcia dzieci i młodzieży odbywają się na wniosek ich rodziców/prawnych opiekunów. Rodzic/prawny opiekun może zgłosić dziecko osobiście lub telefonicznie. Realizujemy swoje działania przez: diagnozę (wydawanie pisemnych opinii), konsultację, wielospecjalistyczną terapię, psychoedukację, doradztwo, mediacje, interwencje, działalność profilaktyczną i informacyjną.


W Centrum w ramach Poradni działają zespoły orzekające, które na wniosek rodziców/prawnych opiekunów wydają: orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz niedostosowanej społecznie, wymagającej stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy; orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim; orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły; opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu podjęcia nauki w szkole.

 

Udzielamy pomocy dzieciom, młodzieży i rodzicom od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00, zgodnie z harmonogramem godzin pracy pracowników poradni. Informację o godzinach pracy pracowników można uzyskać w sekretariacie Centrum.

Zapraszamy do nas!

Zapraszamy na wirtualny spacer po Willi Bolka von Richthofena

Poniżej w załączniku znajdą Państwo transkrypcję do filmu - Spacer po Willi Bolka von Richtofena

Autor: Julita Kurowska

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-04 10:56przez: Julita Kurowska
Opublikowano:2021-01-04 12:18przez: Grzegorz Enzinger
Podmiot udostępniający: Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli
Odwiedziny:6395

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo