Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
i Doskonalenia Nauczycieli - Tydzień Wiedzy o Niepełnosprawnościach

Informacje

CPPPiDN w Legnicy - Zapraszamy

CPPPiDN w Legnicy - Zapraszamy

Tydzień Wiedzy o Niepełnosprawnościach

Szanowni Państwo,

od wielu lat Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli, organizując Tydzień Wiedzy o Autyzmie, wychodzi naprzeciw potrzebom osób z autyzmem, ich rodzicom oraz specjalistom. Nasza inicjatywa cieszy się niesłabnącym wsparciem organizacji pozarządowych, placówek publicznych oraz władz Legnicy.

09.05. – 13.05.2022 r.

W związku z dużym zainteresowaniem tym przedsięwzięciem postanowiliśmy rozszerzyć ofertę i skierować ją również do osób z niepełnosprawnością ruchową , intelektualną,
z niedosłuchem, niedowidzeniem, nie zaniedbując oczywiście dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Z tego też powodu nasza akcja zmieniła nazwę i od tego roku będziemy działać pod szyldem:
Tydzień Wiedzy o Niepełnosprawnościach „ZROZUMIEĆ NIEZNANE”,
W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy specjalistów i nauczycieli na cykl wykładów
i spotkań o tematyce związanej m.in. z szeroko pojętą edukacją dzieci niepełnosprawnych, ich funkcjonowaniem oraz trudnymi zachowaniami wynikającymi z niepełnosprawności, jak również wpływem pandemii na ich rozwój.
Wykłady będą miały formułę spotkań stacjonarnych i online.


ZROZUMIEĆ NIEZNANE
HARMONOGRAM


Wykładowcy:

doc. dr Alina Czapiga

doc. dr Alina Czapiga: psycholog, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim; specjalizuje się w psychologii klinicznej i psychopatologii. W tym zakresie prowadzi badania naukowe. Autorka publikacji dotyczących trudności oraz zaburzeń wieku rozwojowego, zaburzeń psychicznych i niepełnosprawności ruchowych, sensorycznych, intelektualnych. Wykładowca na licznych konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Największe doświadczenie: badanie i diagnoza kliniczna, doradztwo w stanach zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności (ruchowej, sensorycznej, intelektualnej).
Przyjmuje w Poradni Psychologicznej dla Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością, która działa przy UWr.
Certyfikowany doradca życia rodzinnego.
Główne obszary zainteresowań i badań:
1. Jakość życia pacjentów po zabiegach neurochirurgicznych.
2. Psychologiczna diagnoza zaburzeń neurorozwojowych.
3. Zaburzenia i choroby psychiczne – model badania psychologicznego i procedury diagnostycznej.
4. Ocena kliniczna i psychologiczna pacjentów z wodogłowiem normotensyjnym (projekt badawczy realizowany we współpracy z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu).

• Google Scholar
• Bibliografia w WorldCat

dr Agata Hejmowska

Pani dr Agata Hejmowska: psycholog, terapeuta, trener TUS. Zdobyła tytuł doktora Psychologii na Uniwesytecie Gdańskim, a także ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Psychologia kliniczna”. Szkoli psychologów i pedagogów w pracy metodą TUS. Ma doświadczenie w terapii osób autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, chorobami przewlekłymi oraz zaburzeniami psychicznymi. Pracuje z dziećmi w wieku szkolnym oraz ich rodzicami, prowadząc konsultacje i terapię psychologiczną oraz TUS.

mgr Katarzyna Matysik

Pani Katarzyna Matysik - licencjat z politologii, magister pedagogiki, studia podyplomowe: Polski Język Migowy - lektor, pedagogika specjalna - surdopedagogika, doradztwo zawodowe, wychowanie do życia w rodzinie, obecnie: couching i tutoring w edukacji, praca jako: tłumacz
i lektor polskiego języka migowego, nauczyciel współorganizujący proces nauczania oraz pedagog szkolny, szkolenia: wiele dotyczących dzieci, młodzieży, trudnych zachowań, kreatywności, terapii zajęciowej i pedagogicznej, samobójstw; prywatnie, na całodobowym etacie mama dwójki dzieci.


mgr Małgorzata Wiecha

Pani Małgorzata Wiecha jest magistrem Pedagogiki, absolwentką pięcioletnich jednolitych studiów o specjalności Tyflopedagogika na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Trenerem Umiejętności Społecznych, wykładowczynią w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach oraz w Podyplomowym Centrum Kształcenia Ustawicznego Andragog w Opolu na kierunkach tyflopedagogika i surdopedagogika. Specjalizuje się
w edukacji nauczycieli pracujących zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami niewidomymi
i słabowidzącymi. Jest również edukatorką prowadzącą warsztaty przybliżające funkcjonowanie osób z uszkodzonym wzrokiem, konsultantką opisów audiodeskrypcji, stale współpracuje
z Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych De Facto oraz Polskim Związkiem Niewidomych. Prywatnie, jest miłośniczką wędrówek górskich, podróży, jazdy na nartach.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-04-22 13:51przez:
Opublikowano:2022-04-22 13:53przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
i Doskonalenia Nauczycieli
Odwiedziny:906

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo